Mecenasem Edycji 2021 jest Grupa WEBA sp. z o.o.
Edycję 2020 dofinansowano z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury
Konsort poprzecznych fletów renesansowych La Viva Fiamma powstał w 2019 roku z inicjatywy Magdaleny Pilch, prowadzącej klasę fletu traverso w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W jego skład wchodzą Aleksandra Gajkowska-Swinarska, Justyna Wójcikowska, Agnieszka Gorajska i Radosław Orawski. Muzycy grają na kopiach instrumentów z Accademia Filarmonica di Verona zbudowanych przez Giovanniego Tardino (Rzym/Bazylea), specjalizującego się w rekonstrukcji historycznych fletów poprzecznych. W skład konsortu wchodzą flety dyszkantowe, altowo-tenorowe i basowe, dzięki czemu fleciści mogą wykonywać dużą część polifonicznego repertuaru wokalnego okresu renesansu, co było typową praktyką konsortów instrumentalnych w XVI wieku, a więc w czasach, gdy muzyka stricte instrumentalna dopiero rozpoczynała się kształtować i ograniczała się głównie do użytkowych małych form tanecznych.
Konsort La Viva Fiamma brał udział w koncertach z cyklu „Klawesyn i Muzyka Dawna” Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w projektach artystycznych Katedry Klawesynu i Historycznych Praktyk Wykonawczych Akademii Muzycznej w Katowicach poświęconych muzyce renesansu i wczesnego baroku. Zespół występował również na 21. Festiwalu Bachowskim w Świdnicy (2020), 22. Festiwalu „Kolory Polski” (Filharmonia Łódzka 2021), Międzynarodowych Dniach Bonhoefferowskich w Szczecinie (2021), Forum Musicum (NFM Wrocław 2022), oraz na Tarnogórskich Wieczorach Muzyki Organowej i Kameralnej (2022).
© 2020 Na Gotyckim Szlaku w Polsce zachodniej